Родитељи са децом у кризним ситуацијама

Приказ презентација  Еразмус+ К2  пројекта: Климатски хероји - Спасимо планету!

Дана 26.октобра 2023. године у организацији Центра за образовање Крагујевац реализована је презентација Еразмус + пројекта ,,Климатски хероји - спасимо планету “  у просторијама Спортског центра ,, Искра “ у Крагујевцу. Презентација је одржана у оквиру завршних пројектних активности  пројекта Основне школе ,, Вук Стефановић Караџић “ .  Пројекат „Climate Heroes- Let's save the planet!” је Еразмус+ К229  пројекат  5 европских школа из Пољске, Енглеске, Италије, Литваније и Србије, заинтересованих за образовање својих ученика о климатским променама. О самом пројекту и спроведеним мобилностима присутне је упознала координатор пројекта Зорица Петровић, наставник енглеског језика. Драга Кесић, наставник географије и историје упознала је присутне о припремним активностима за ученике и наставнике за сваку мобилност. Учитељице Јасмина Станишић, Слађана Ђукановић и Сузана Тасић упознале су присутне о активностима ученика млађих разреда за време трајања пројекта као и о одрживости самог пројекта. Биљана Живковић, наставник физике, говорила је о СТЕМ активностима које су реализовали ученици старијих разреда, а Драган Раковић, наставник техике и технологије, упознао је све присутне о структури блога на школском сајту на коме се налазе све активности и галерија фотографија.  као и реализоване пројектне активности . Своје утиске о боравку у Литванији, Пољској и Италији , као и о дружењу са вршњацима из ових земаља , пренели су ученици ове школе који су били учесници овог пројекта : Марта Бајовић, Нађа Шорак, Анђелина Портић, Дуња Николић, Димитрије Миливојевић, Петар Михаиловић и Лука Мандић.  Сви присутни наставници сложили су се да је тема актуелна и да се садржаји  и активности које си спроведени у оквиру овог пројекта могу имплементирати у наставну праксу.